انجام پروژه با نرم افزار نسترن(nastran)

انجام پروژه با نرم افزار نسترن(nastran)

انجام پروژه با نرم افزار نسترن(nastran)

معرفی نرم افزار نسترن(nastran)

ویژوال نسترن (visual nastran) به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای تحلیلی دینامیکی و استاتیکی مورد استفاده قرار می گیرد . کارهایی که با این نرم افزار قابل انجام است عبارتند از :

  • تحلیل استاتیکی با نرم افزار نسترن(nastran)
  •  تحلیل اجزاء مرکب با نرم افزار نسترن(nastran)
  • تحلیل کمانش با نرم افزار نسترن(nastran)
  • تحلیل ارتهاش انتقال حرارتی با نرم افزار نسترن(nastran)
  • انجام کارهای رباتیک با نرم افزار نسترن(nastran)
  • انواع شبیه سازی های دینامیکی و استاتیکی روی سازه ها و مکانیزم هابا نرم افزار نسترن(nastran)

روش تحلیل

روش تحلیل مسائل این نرم افزار نیز به روش المان محدود انجام می گیرد و بیشتر به نتایج عملی نزدیک است تا به نتایج تئوری . که به عنوان یک مزیت بر آن محسوب می شود .این نرم افزار با نرم افزار های solid works –matlab –mechanical  نیز لینک می باشد که اغلب طراحی آن در محیط MDT  انجام می گیرد و اگر در جایی نیاز به حل و برنامه نویسی پیچیده بود می توان با ۲ بار کلیک  در روی مطلب مورد نظر مستقیم وارد محیط مطلب شد و پس از حل آن عدد بدست آمده را در محل خود در محیط نسترن قرار داد. البته لازم به ذکر است که برای لینک شدن این نرم افزار با مطلب و مکانیکال اول باید نرم افزارهای مکانیکال و مطلب از قبل نصب شده باشند تا هنگام نصب ویژوال نسترن ارتباط مورد نظر برقرار شود. پس از نصب یک آیکون در محیط مکانیکال ظاهر خواهد شد که پس از طراحی هر قطعه ای و هر شکل پیچیده ای با کلیک روی این آیکون مستقیما تمام شکل به محیط Nastaran برده می شود که بقیه کارهای تحلیلی را در این محیط انجام داد. محیط نسترن دارای ۶ بخش می باشد. قسمت نوار ابزار بالا که قسمت مربوط به آیکن های اجرایی است. قسمت صفحه نمایش که برای دیدن تحلیل ها و قطعات و مکانیزمها است و کارهای لازم در این محیط انجام می گیرد. در سمت چپ ۳ پنجره دیده می شود که در زیر یکدیگر قرار گرفته اند. پنجره پایین قسمت Properties است که از این قسمت می توان مشخصات جسم ار تغییر داد مثل ضریب هدایت گرمایی یا جنس و … . پنجره وسط Connection to روابط بین اجسام را از قبیل برخورد و … را نشان می دهد پنجره بالا اجسام و کلیه قطعات و قیدهایی که در محیط اجرایی است را نشان می دهد. در قسمت پایین صفحه اصلی آیکون Run و آیکون های شروع به تحلیل می باشند که زمان شروع به تحلیل را نشان می دهند.

انجام پروژه با نرم افزار نسترن(nastran)

گروه سیویل پروجکت متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ارشد و دکتری مهندسی از دانشگاه های صنعتی شریف و امیر کبیر و علم و صنعت قادر است شما عزیزان را در زمینه انجام پروژه با نرم افزار نسترن(nastran) یاری نماید. 

تلفن تماس و تلگرام

۰۹۳۳۸۸۶۹۲۲۴

مرادیان

درباره نویسنده

civil-projects